>everyday minerals

>herkese selamlar. çoook uzun bir zaman sonra tekrar sizlerleyim 🙂 bu yazıyı yazmak için uzun zamandır bekliyordum, sonunda hemen hemen tüm siparişlerim elime geçti ve artık başlayabilirim.

everyday minerals ile tanışmam yaklaşık 3 ay öncesine denk geliyor. her yazımda bahsettiğim muhteşem site http://www.itsbeauty.com/ sayesinde haberdar olup merak ettiğim bir markaydı. ürünlerinin cilde zararsız olması ve sadece kargo ücretini ödeyerek sample kit elde edebilecek olmanız bana çok cazip görünmüştü. hemen bir sample kit sipariş ettim. ne yazık ki renk seçimim yanlıştı. bunun üzerine bir tane daha sipariş ettim. tam bu süreçte bir arkadaşım ve ben 12lik bir büyük set alıp 6şar parça olarak bölüşme işine giriştik. sonra setlerimiz geldi ve ben nasıl bi akla sahipsem yine yanlış renkleri seçmiştim. ısrarla gidip kendime koyu gelecek renklere yapışıyordum 🙂 sonra 1 2 sample kit denemesi daha yaptım ve renklerimi buldum. hemen üzerine 12lik büyük boy bir set sahibi oldum doğumgünü hediyesi olarak. canım anneciğim sağolsun 🙂

işte şimdi bu yazıda, bugüne dek aldığım tüm EDM ürünlerini göreceksiniz. yolda bir adet sample kitim daha var ama artık o da eklenmeyiversin. vakit bulmuşken yazmak istiyorum hemen çünkü 🙂
öncelikle tüm everydaylerimi bir arada görelim, sonra da incelemeye başlayalım. bakalım neler varmış.
evet genel olarak görünüşleri böyle. gördüğünüz üzere ürünlerin çoğu fondoten. çünkü ben bir fondoten delisiyim. bu kadar güzel ve doğal duran bir markayı da görünce bir sürü aldım. yıllarca yetecek kadar çok fondotenim oldu 🙂 üst sağ köşede EDM farları, fondötenlerin altında allıklar, onların altında kapatıcılar, en altta da sample boy fondötenlerimi görüyorsunuz. en sağda ise meşhur EDM fırçaları. şimdi inceleyelim tek tek.
sol üstte multi tasking kapatıcım var. inanılmaz doğal, inanılmaz güzel sürümlü bir ürün. cildimdeki sivilce izleri ve kızarıklıklar için kullanıyorum ben. açık renk fondöten sürmeyi sevdiğim için göz altına multi tasking biraz koyu gibi oluyor. koyu demeyim de, fazla doğal oluyor diyim. esmer tenliler için güzel bir göz altı kapatıcısı olabilir. sürümü çok yumuşak, çok güzel dağılıyor, rengi çok doğal. çok sevdim ben kısacası.

onun hemen yanında intensive fair concealer duruyor. multi taskinge göre daha açık rengi. bunun da sürümü çok kolay. göz altları için harika bir ürün bence. bu tarz kapatıcılar için göz altında topaklanıyor diyorlar ama ben böyle bi sorun hiç yaşamadım. sadece günün ilerleyen saatlerinde birazcık çizgileri belli ediyor. o zaman da parmağımın ucuyla çok hafif yayıyorum, sorun kalmıyor. gerçi benim göz altımda henüz çizgi yok sayılır. bu bölgede kırışık problemi olanlar için sorun olabilir. yine de şiddetle tavsiye edeceğim çok doğal bir ürün.
kaolin powder fair bir finishing dust. henüz deneme şansım olmadı. daha önce rice powder finishing dust kullanmıştım. çok bi etkisini görmemiştim. bakalım bu nasıl olacak.

orta sırada linenlerimi görüyorsunuz. tüm everyday minerals renkleri içinde en beğendiğim renk fondöten bu. şu sıralar yaz olduğu için biraz yandım ama sanırım kışın tenime en uyan renk de bu olacak. alt tonları çok güzel dengelenmiş. ne çok pembe, ne çok sarı. çok seviyorum rengini. semi matte formülünde olanların o hafif ışıltısı harika. ben bir de sorunlu bir cildim olduğu için intensive aldım. böylece intensive ile kapatıcılığı, semi matte ile de o güzel ışıltıyı yakalayabilicem 🙂
linenlerin hemen altında solda golden fairi görüyoruz. çok güzel, açık, sarı alt tonlu bir renk. koyu fondotenlerin rengini açmak için birebir. ya da çok koyu tenli değilseniz tek başına da sürebilirsiniz ama benim için fazla beyaz gibi. yine de seviyorum.

golden fairin yanında sandy fair var. henüz kullanmadım bu rengi. alt tonu pembe olduğu için çok bayılmadım açıkçası. yeri gelmişken söyleyim pembe alt ton olayından nefret ediyorum. insanı gereksiz pembe ve olduğundan koyu gösteriyor.

sandy fairin yanında everydan aldığım boş karıştırma kabı var. artık boş değil gerçi, testerlarımdan güzel bir karışım yapmıştım. dışarı çıkarken yanımda taşıyorum ve gün içinde ihtiyaç duyarsam tazeliyorum.

en alt solda duran perfect yeni edindiğim ve fazla deneyemediğim bir fondöten. rengi linenden birazcık daha koyu. bu yüzden cildimle çok uyumlu olabilir diye düşünüyorum. kullandıkça daha bi anlaşılır tabi orası. ama sevdim şimdilik.

sağ alttaki renk ise ivory. son derece açık ve beyazımsı bir renk bu. koyu fondotenlerin rengini açmak için birebir. güçlü bir alt tonu olmayışını da seviyorum.

sırada koyu tonlardaki fondötenlerim var. hangi akla hizmet aldığımı bilmediğim, tek başına kullanamadığım fondötenler. işte bu renkleri açabilmek için özellikle aldım sandy fair ve ivory gibi çok açık renkleri. yaz geldi malum, esmerleşiyorum günden güne. bu şekilde bunları kullanabilirim biraz daha açarak sanırım.

en üst solda sunkissed fair var. açık olacağını düşünerek aldığım ve hayalkırıklığına uğradığım bir renk. oysa formülünü de original glo almıştım ışıltılı olur diye heveslenerek. hevesim kursağımda kaldı 🙂 karıştırarak kullancam mecburen.

onun yanında light neutral var. bu ürünlere neden light, fair gibi isimler koyuyorlar bilmiyorum. son derece koyu bir renk bence. bu light ise koyusu nasıl olur bilemiyorum. neyse sinirlendim yine 😛

onun yanında yine light neutral görüyoruz semi matte formülünde. ışıltısı hoş ama koyu olduğu için kullanamıyorum. buğday tenliler ya da esmerler için uygun olabilecek bir renk bence.

alt sırada en solda fairly light neutral var. bence light neutraldan bile daha koyu ki EDM sitesinde tam aksi iddia ediliyor. rengi bi garip siyah alt tonları var diyeceğim neredeyse abartıp. hiç sevmiyorum ve gerçekten esmer olmayanlara tavsiye etmiyorum.

alt ortadaki fairly light diğer renklere kıyasla daha açık sayılabilir. fakat alt tonu olan pembe o kadar güçlü ki sürdüğünüzde koyu bir etki bırakıyor. tek başına kullanmayacağım bir fondöten daha.

son olarak light..tüm fondötenlerim içinde en koyusu. sarı alt tonlu. gerçekten benim için çok koyu bir renk. geçenlerde anneme makyaj yaptım ve bu fondötenden sürdüm. annem bana kıyasla daha koyudur, esmer bildiğiniz. ilk sürüşümde cildinde çok açık gibi durdu ama fırçayla dağıttıkça güzelleşti. çok pürüzsüz bir görüntü oluştu. fondöten sevmeyen annem bile beğendi o görüntüyü. benim için ise ne yazık ki çok koyu ve kötü bir tercih.

sırada allıklar var. soldan sağa apple, new car smell, email me, nick nack, tea time, waffle cone ve soft bronzer.

apple tatlı, güçlü bir pembe. sürdüğünüzde hemen renk veriyor, yayılması da çok zor değil. çok özellikli bir renk değil açıkçası. klasik bir pembe allık. yine de güzel.

new car smell şeftali tonlarında, ışıltılı bir allık. rengi çok koyu değil ama pigmentli oldukça. azcık sürmekle bile kendini belli ediyor. seviyorum.

email me pembe ve açık kahve tonlarının karışımı bir allık. son derece doğal ve hoş duruyor.

nick nack içlerinde en sevdiğim. çok doğal ve bebeksi bir pembe. koyu değil, açık. yanaklarda çok doğal duruyor.

tea time sitede şeftali tonlarında görünürken ne yazık ki kahverengi çıkan ve bana çok koyu gelen bir allık. kayal kırıklığı açıkçası.

waffle coneun rengini tarif edebilmem zor. EDM’nin en sevilen allıklarından birisi fakat ben pek hazetmiyorum açıkçası. kapatıyor gibi geliyor beni. yine de ışıltısı hoş.

son olarak soft bronzer ise adı üstünde rengi çok koyu olmayan bir bronzer. sürdükten bir süre sonra yüzde koyulaşıyor gibi geldi bana. yanaklarda kontür işlemi için başarılı olabilir.

üstteki dört göz farını sand castle kit ile almıştım. son derece doğal toprak tonları. freckless çok güzel bir yeşil, boardwalk tüm everyday farları içinde her zaman ilk dikkatimi çekendi. sonunda sahip olabildim. diğer ikisi de açık ve hoş kahverengi tonları. bu farlara dair tek olumsuz yan gölgeli göz makyajı yaparken normal gölge fırçalarıyla uygulamanın zorluğu. özel olarak mineral makyaj için yapılmış gölge fırçalarından almak lazım. öbür türlü dağılmıyor far. dalga dalga kötü bir görüntü kalıyor. hani hiç olmuyor diyemem ama çok rahat değil açıkçası.
mystic night sitede muhteşem görünüyordu. ne yazık ki gerçekte o kadar da muhteşem olmayan açık renk bir mor. sitede ise daha lacivertimsi ve koyu görünüyordu. sık kullanacağım bir renk değil.

son olarak da muhteşem flat top brushtan bahsetmek istiyorum. daha önce elf kabuki ve inglot 27TG ile uygulamaya çalışmıştım bu fondotenleri. kesinlikle hiçbiri flat topın yerini tutamadı. inanılmaz yumuşak ve sık tüyleri sayesinde muhteşem kontrol sağlıyor ve gerçekten çok güzel bir kapatıcılık veriyor. çok çok farklı bir fırça. bu tür makyaj için biçilmiş kaftan. olur da kaybedersem, eskirse falan diye düşünerek iki adet edindim. vazgeçilmezim oldu kısa zamanda çünkü.

işte böyle arkadaşlar. benim everyday maceram bu kadar. uzunca bir süre ten makyajı alışverişi yapmama gerek kalmadı artık. çok severek kullanıyorum everydayleri. çok garip bir şekilde kullanmaya başladığımdan beri makyajıma sürekli iltifat alır oldum. hatta bunlardan 2 3 tanesi dirkt tenime yönelik iltifatlardı. kaldı ki yıllardır sorunlu bir cildi olan biriyim. piyasadaki pahalı alternatiflerine göre çok daha ucuz ve kaliteli bulduğum everyday minerals ürülerini gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirm sizlere. üşenmezsem swatch yapıp eklemeyi düşünüyorum. buraya kadar sabredip okuyan herkese öpücükler benden. yine görüşücez :*

Reklamlar

About bilgentolis

müziği, makyajı, parfümleri, kozmetiğe dair herşeyi, kedileri, ailesini, sevgilisini ve dostlarını çok seven biriyim. hepsi bu.
Bu yazı edm, everyday minerals, flat top brush, linen, mineral make up, mineral makyaj içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

18 Responses to >everyday minerals

 1. ebvata dedi ki:

  >Canım,hoşgeldin özlettin kendini ama:)) Ürünler harika görünüyor,hazine gibi toplu fotoğraftaki halleri;)Hepsini güle güle kullan.Mystic Night dikkatimi çekmişti,ama renk vermiyor demişsin,belki alta bir paint pot falan sürsen belki destekler rengi ??

 2. Aphraell dedi ki:

  >Geçen gün ben de EDM'in sitesine kayboldum, bu renkler nasıl seçilir diye kara kara düşündüm, kendime bi tester paketi yaptım ama sipariş vermeye cesaret edemedim. Tester de olsa çok alakasız renkler seçmek istemedim, yazın çok yardımcı oldu. Ayrıca bişi takıldı aklıma, siparişlerini EDM'in kendi sitesinden veriyorsun değil mi? Kaç günde geliyor ve kaybolma olasılığı var mı? Zaten uzun uzun yazmışsın birde ben üstüne soru üstüne soru sordum kusuruma bakma 🙂

 3. Takhisis dedi ki:

  >estafurullah olur mu hiç öyle şey. birbirimize sorular sorup fikir paylaşalım diye var bu blog 🙂 ben alışverişimi edmnin kendi sitesinden yapıyorum evet. bugüne dek 8 9 alışveriş yapmışımdır herhalde. içlerinden sadece bir tanesi tam 25 günde geldi. onun dışında hepsi 12 13 günde geliyor. hiç teslim olmayan paketim de olmadı. içim rahat açıkçası alışveriş yaparken 🙂

 4. Aphraell dedi ki:

  >Çok teşekkür ederim 🙂 Müsait bi zamanda bende renkleri senin yazına göre tekrardan değerlendirip sample paketimin siparişini vereyim o zaman 🙂

 5. Anonymous dedi ki:

  >Merhabaa,Sana bu everyday mineralsle ilgili birşey sormak istiyorum. bende aynen senin gibi fondoten manyagıyım ve cildim sivilceli olmamasına ragmen t bölgesı aşırı yaglı ve kızarıklıklar lekeler var bıraz. dolayısıyla fondotenin çok guzel kapatması ama kesinlikle yağlandırmaması ve pütürlendirmemesi lazım. Everyday mineralsler bu duruma uygun mudur, uygunsa tenim çok beyaz olduğuna ve beyaz fondoten sevdiğime göre sence hangi numaralarını almalıyım.Birde son soru bunları nerden sipariş edebilirim:)teşekkürlerr

 6. Takhisis dedi ki:

  >öncelikle gecikmiş cevabım için özür dilerim. everyday minerals ürünlerini http://www.everydayminerals.com sitesinden sipariş edebilirsin. ne yazık ki parlama sorunuma çözüm olmadı everday minerals. hatta eskiden kullandığım estee lauder fondotenden bile daha çok parlatıyor diyebilirim. bu ürünlere dair sevmediğim tek şey de bu yönü. yine de eğer matte formülünü seçersen parlamayabilir diye düşünüyorum. ben hiç denemedim o formülü. renk olarak da fair neutral ya da golden fairi önerebilirim 🙂

 7. Anonymous dedi ki:

  >Selamlar, Sitedeki kediyi sevdim. Karnına tıkladım guruldadı. Bu iyiydi.Ama sonra o da bana tıkladı. İlk başta yadırgadım ama sonra ses çıkarmadım, belli ki hoşuma gidiyordu. Sonra karşılıklı tıklaştık ve guruldaştık. İlişkimiz seviyeli.Paylaşmak istedim.Rumuz: Kuru Gurultu

 8. banu dedi ki:

  >Üzgünüm ama o fondötenler sana ömür boyu değil ancak 5-6 ay yeter. Çünkü açıldıktan sonra dayanma süreleri bu. Hele ki bu kdr havayla temas ettiren bir yüzey alanına sahip kapakları varsa daha bile kısa olabilir.

 9. Takhisis dedi ki:

  >everyday minerals fondotenlerinin son kullanma tarihi yok diye biliyorum ben. varsa bile sıradan fondotenlerden çok daha uzundu sanırım. umarım doğru hatırlıyorumdur 🙂

 10. Shayna dedi ki:

  >Nerdeyse tüm meraklarımı giderdim bu yazınla:)ben göz altı için kapatıcı alacağım ama hangisini alsam karar veremedim.Göz altımda morluk sorunu yok,ince bir çizgim var sadece,Ten rengimde açık.Kpatıcıdan istediğim biraz açık renk durması,çizgiye dolmaması ve kolay sürülüyor olması.bana edm'nin hangi kapatıcısı olur sence?Ayrıca eğer edm'nin içinde organik bir madde yoksa,kuru ve serin bir yerde saklanırsa ve fırçalrının hijyenine dkkat edersen ömür boyu kullanabilirsin.Destan yazdım canım kusura bakma ama uzun süredir karar vermedim neyi alacağıma:(

 11. Takhisis dedi ki:

  >@shayna canım everyday kapatıcılardan benim favorim multi tasking yapıcı ve kapatıcılığı sebebiyle. çok hafif bir ürün ama kesinlikle güzel kapatıcılık veriyor. ciltte müthiş doğal duruyor ve yapısı da tam mat olmadığından gözaltına aydınlık da veriyor sanki. favorim o. fakat onun rengi çok doğal, dilediğin kadar aydınlık gelmeyebilir sana. intensive fair ise biraz daha ağır yapılı ve daha açık renk. kapatıcılığı da biraz daha fazla fakat o tam mat. o yüzden multi tasking kadar doğal durmuyor kanımca. fakat ikisi de çok güzel kapatcılar. ben bazen karıştırarak da kullanıyorum, o hali daha de hoş. senin ten rengine de bağlı aslında. ben mac nc20 civarıyım o yüzden multi tasking bana doğal geliyor. fakat sen daha koyuysan ya da esmere yakınsan multi tsaking hayli açık duracaktır. intensive fair ise fazla açık olur muhtemelen. kafanı daha da karıştırdım sanırım :Dbir de gözaltındaki çizgiye dolma ihtimalleri var gün içinde fakat yapılarının yumuşaklığı sebebiyle hafifçe parmağınla silersen geçiyor. ben öyle yapıyorum çizgi yaptıklarında. krem kapatıcılardan çok daha az çizgi yapıyorlar bu arada. umarım faydalı olabilmişimdir. al bi destan da benden 😀

 12. Shayna dedi ki:

  >Teşekkür ederim destansı cevabın için:) zira seviyorum okumayı:))ben mac numaramı bilmiyorum ama dior fondötenlerde 10 kullanıyorum,maybelline affinitone concealerda 1 numara oluyor.bembeyaz değilim ama açık tenliyim:)aklım birazcık karıştı.Çünkü istediğim sanırım intensive fair ama o da matmış:)Multi tasking bende de çok doğal duracağını düşünüyorum.netcem ben şimdi:))

 13. Takhisis dedi ki:

  >@shayna eskisi gibi netten alma ihtimalimiz olsaydı amerika sitesinden küçük boylardan ya da varsa orta boylardan 2 tane al karıştır derdim. ancak bildiğim kadarıyla tr sitesinde sadece büyük boyları var. yine de emin değilim bi kontrol et istersen. küçükleri varsa ve makul fiyatlıysa onlardan alıp karıştırabilirsin. bir de çok bereketliler zaten. büyük boyunu hergün sürsen en az 1 yıl kullanırsın. belki daha fazla :Dcanım yardımcı olabilmek isterdim ama ne yazık ki net birşey söyleyemiyorum. bu arada bloğunda fotolarını gördüm ve her iki rengin de sana olacağı kanaatindeyim. bu arada ebayden alışveriş ediyorsun gördüğüm kadarıyla, oradna da bulabilirsin belki aslında karıştırmalık orta boylar 😀

 14. Shayna dedi ki:

  >Gördüğüm kadarıyla tr sitesinde küçük boyları yok canım.blogta 2 kişi yazıyoruz canım.blog arkadaşım ebayden alışveriş yapıyor.ben henüz yapmadım.http://mission-beauty.blogspot.com/search/label/Christian%20Dior bu linkte makyajsız tenim var.hangisi olur bana?sıkboğaz ettim sanki biraz ama son sorum:)

 15. Takhisis dedi ki:

  >@shayna canım şimdi gördüm yazdığını kusura bakma. gördüm fotonu, ikisi de olabilir gibi duruyor. dior'da en açık rengi sürüyorsan muhtmeelen intensive fair çok da beyaz gelmez. doğal görüntü istiyorsan multi tasking, daha açık renk istiyorsan intensive diyelim o zaman 😀

 16. Shayna dedi ki:

  >teşekkür ederim canım.sanırım multi taskingi alacağım.aydınlık istersemde hafif beyaz far geçerim üstünden.görüşürüz:)

 17. Takhisis dedi ki:

  >@shayna rica ederim canım. kullanınca beğenip beğenmediğini söyler misin bana? merak ediyorum fikrini. ama bence pişman olmaycaksın gerçekten çok güzeldir multi tasking. yazın da zaten sen yanıp esmerleştikçe o iyice açık durur teninde 😀 güle güle kullan şimdiden.

 18. Shayna dedi ki:

  >tabiki canım yazarım mutlaka aldığımda.teşekkür ederim inşalalh bende senin kadar beğenirim:)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s