>Top 5’s Part 1 (perfume, lipstick, lipgloss) (Turkish/English)

>Herkese selamlar. Son zamanlarda bir çok ürün hakkında birşeyler karalamak istiyordum fakat onları nasıl tek bir başlıkta toplayacağımı bilmiyordum. Sonunda 2009 da en çok kullandığım ve en sevdiğim ürünleri kategoriler altında top 5 şeklinde ayırmaya karar verdim. Bir kısmı daha önceki postlardan da aşina olduğunuz ürünler zaten. Önce parfümlerle başlamak istiyorum. Bakalım nelermiş en sevdiklerim.

Hello everybody. I wanted to write a post about my 2009 favourites for a long time. Finally i could decide to do it. Let’s see which products i loved mostly in 2009.

Parfüm / Perfume

(üst sıra soldan sağa Versace – Crystal Noir, Cacharel – Noa, Sarah Jessica Parker – Lovely; alt sıra soldan sağa Lolita Lempica, Christian Dior – Hypnotic Poison)

1) Versace – Crystal Noir: Bu hakkında çok şey yazdığım ve vazgeçilmezler listeme ilk sıradan koyduğum bir koku. Hep söyledim, kalıcılığı, yoğunluğu ve herkes tarafından kullanılmayışı benim için mükemmel kılıyor kendisini. Kış için kendini farkettiren ve özel hissettiren bir koku arıyorsanız o bu olmalı. İçeriğindeki gardenyadan mıdır bilmem fakat son derece baskın bir koku olmasına rağmen kremsi bir yanı da varmış gibi gelir bana hep. Kategorize edemiyorum şekerli ya da baharatlı gibi. Şekerli değil, çiçeksi de değil sanki, fresh ise hiç değil. Baharatlı belki ama bir Dior Addict baharatlılığı da değil. Anlatması güç, muhakkak denenmeli. Birincilik kesinlikle hakkı.

This perfume is a must have if you are into kind of heavy scents. It is spicy and creamy at the same time. It lasts for ever and goes on very creamy on my skin. When i wear this perfume i always get compliments and i definitely would use it for years. I am not good with desribing scents as sweet or fresh etc. But i think i can say that this perfume is not sugary or floral. It is kind of spicy for me but not like Dior’s Addict kind of spiciness. It is softer but very long lasting and thanks to gardenia it includes it goes on really smooth. What can i say? It is a -winter must have perfume- for me.

2) Sarah Jessica Parker – Lovely : Şişesinin sonuna geldiğim ve ilk fırsatta yenisini edineceğim canım parfümüm. Yaz, kış, gece, gündüz demeden kullanılacak bir koku benim için. İçindeki misk notası son derece baskın ve ben bundan çok hoşnutum. Çok feminen ve modern bir koku olan Lovely odunsu kokular sınıfına giriyor. Fiyatının diğer ithal parfümlere kıyasla ucuz olması ise harika.

I think this perfume is good for every time of the year. It is not very heavy or it is not very soft. The musk notes are very strong and i am in love with this. My first bottle is about to finish but i definitely will buy a new one. I recommend it to every one in every age.

3) Christian Dior – Hypnotic Poison : Herkesin hakkında bir fikri olduğu bi parfüme geldik şimdi. Seveni kadar sevmeyeni de çok. Buna şaşırmıyorum çünkü ilk kokladığımda nefret edip daha sonra vurulmuştum bu kokuya. Hakkında daha önceki postlarımda birşeyler yazmıştım. Bu yüzden uzatmaya gerek görmüyorum. Kendine has bir koku ve ben onu seviyorum. Bu 2. şişem, bitince tekrar alırım.

Do i really need to tell about this perfume? Or is there anybody who is interested with scents and doesnt know about this one? I dont think so. Yes, i am one of the lovers of it. This is my 2nd bottle and i will buy again and again.

4) Lolita Lempicka Eau De Perfume: Koku tarifinde iyi olmadığımı tekrar ederek nacizane fikrimi belirtiyorum ki, bu parfüm hem floral hem şekerli hem de baharatlı bence. İlk sıktığınızda baharatlı bir koku gibi gelirken zamanla yumuşayıp şekerleniyor sanki. (Reçelden bahseder gibi şekerlenmek demem de harika :P) Son derece kalıcı ve farkedilir bir koku. Sürüp iltifat aldıklarımdan birisi. Kalıcı ve kadınsı parfümlerden hoşlananlara tavsiye ederim.

I told you, i am not good with describing the perfumes and now i have to say that for me this scent is spicy, sweet and floral the same time. When you wear it first, it smells very strong and spicy but in an hour or two it gets softer and sugary. It is a very noticible perfume and i always get compliments when i wear it. So yes, try it!

5) Cacharel – Noa : Kanımca Cacharel’in en güzel parfümü. Son derece yumuşak ve hoş, yaz ayları için uygun. Daha önce de bahserttiğim için uzun uzun anlatmama gerek yok sanırım. İlk beşime girmeyi hakediyor.

If you want to have my attention for a perfume you should use these words, ‘creamy – powdery’. This perfume gets really powdery after you wear it and i love it. It is not very noticible but it is still one of my favourites. Clean, soft, kind of fresh and powdery. It is my summer time favourite.

Ruj / Lipstick


(soldan sağa Inglot Lipstick No:47, Elf Mineral Lipstick Natural Nymph, Yves Saint Laurent Rouge Volupte No:2, MAC Creme D’Nude, MAC Myth)

1) Mac Myth Lipstick: Fotoğraftan da anlaşılacağı üzere nude rujlara büyük bir ilgim var ve Myth tüm nude rujların en güzeli bence. Yapısı ağır ve biraz kurutucu olsa da üzerine biraz parlatıcıyla sürülmüş Myth’den daha güzel bir nude görmedim ben. Bayılıyorum. Alt tonu bej – pembe gibi. Dikkatli sürülmezse sürene pornstar havası yaratıyor ne yazık ki ama dozunda sürüp biraz da lipgloss ile yumuşatırsanız harika bir sonuç ortaya çıkıyor. İzmir’de Mac bulunmadığından bitmesin diye gözünün içine bakıyorum ama biterse bir şekilde tekrar alacağım bir ruj bu.

Queen of the nude lipsticks. I love how strong this lipstick. Yes it is a little bit drying but with a ‘light handed’ application and some lipgloss it can look amazing. I love it.

2) YSL – Rouge Volupte No:2 : Bloglarda ilk gördüğümde aşık olmuştum bu ruja. O ne güzel ve doğal bir renk öyle demiştim. Sonunda sahip oldum ve aşık etti beni kendisine. Bu kadar kremsi bir doku olamaz. Dudakları yumuşacık yapıyor. Hani ucuz birşey olsa lipbalm niyetine sürerdim, o derece. Nude ruj olayına cesaret edemiyor yine de dudaklarınızı ten renginize yaklaştıracak hafif bir dokunuş istiyorsanuz bu tatlı nude pembe tam size göre. Tavsiye olunur.

Oh i love how smooth and creamy is this lipstick. If it was cheaper i would use it as a lipbalm. I love its smell and feeling on my lips. If you are interested with nude lips but still have questions and doubts, this lipstick would be a good start for you. It is a very soft pink and looks very natural on the lips. Just give it a try, you will fall in love.

3) Mac – Creme D’Nude : Mac’in tahminimce en sevilen nude ruju. Son derece yumuşak yapısı sayesinde üzerine gloss uygulamanız gerekmiyor. Tek sorunu inanılmaz yumuşak oluşu sebebiyle yazın çantada duramayacak kadar erimesi. Benimkisi ruju sürmeye çalışırken kırıldı, ki hiç de sert sürmüyordum. Renk olarak Myth’den daha bej tonlu diyebilirim. Sevdiğim ve tekrar tekrar alacağım bir ürün. İsminin güzelliği ise dillere destan.

A very soft, pale and creamy lipstick. When you put it on you dont need to apply lipgloss. It has a sheer color and not as strong as Myth but it is softer and easier to work with. On summer it melts very quickly and it gets messy but i still would repurchase it.

4) Elf Mineral Lipstick – Natural Nymph : Rengi, yapısı ve görünüşü itibariyle yukarıdaki rujları aratmayan bir ürün bu. Alırken çok umutlu değildim ve sitesinde rengini de tam seçemiyordum ama onikiden vurmuşum sanırım. Muhteşem bir nude ruj. Creme d nude kadar yumuşak olmamasına karşın Myth kadar sert ve kurutucu da değil. Üzerine lipglossla kullanabileceğiniz gibi tek başına da kullanabilirsiniz. Harika solgun bir renk ve ben kendisine bayılıyorum. Kesinlikle tekrar alacağım hatta yedekleyeceğim bir ruj.

Love love love it. It has a great color and gorgeous packaging and the most importantly it is cheap! I use it almost everyday. I love its formula. It is not very creamy but not very drying also. You can use it with a lipgloss or alone. You dont need to think about it. You should buy it even if you dont like nude lips. Just give it a try, it can change your ideas.

5) Inglot Lpstick No:47 : Bütün nude rujlar içinde en solgun olanı diyebilirim. O kadar solgun ki bir alt tondan bahsetmek bile güç. Yine de çok seviyorum hem rengini hem de dudaktaki duruşunu. Çok hafif bir parlaklığı ve yumuşak sayılabilecek bir yapısı var. Nude rujlarla ilgiliyseniz ve bir adım öteye geçmeye cesaretiniz varsa denemelisiniz.

Nudest color of all the nude lipsticks that i have ever seen. I cant even tell it has an undertone. It is like a white – beige maybe. It has a very little sheen in it but it is barely there. If you are into nude lips and if you want something deeper you can try this.

Lipgloss

(soldan sağa Golden Rose Lipgloss No:34, Pastel Lipgloss Natural No: 24, Mac Plushglass – Wildly Lush, Nars Orgasm Lipgloss, Mac Lustreglass – Flowerosophy)

1) Golden Rose Lipgloss No:34 : Golden Rose’un bu lipgloss serisi çok güzel. Ne yapışkan, ne kötü kokulu ne de çok çabuk çıkıyor. Bu renge özellikle bayılıyorum. Fotoda her ne kadar solgun ve eflatunumsu çıksa da harika bir bebek pembesi. Tek başına çok hoş fakat ben genelde nude rujların üzerinde kullanıyorum. Özellikle Mac Myth ile birlikte kullanınca harikalar yaratıyor. Hem ucuz hem de başarılı bir ürün. Tekrar tekrar almayı düşünürüm.

This lipgloss is amazing. It has a light formula so it is not sticky. It doesnt have a bad smell and its color is lovely. However it looks lilac on the photo but it has a sweet baby pink color. It matches very good to my Mac Myth. Golden Rose is a Turkish brand and they have really nice stuff. If you want to take a look at their webpage, there you go. ( http://www.goldenrose.com.tr)

2) Pastel Lipgloss Natural No: 24 : : Doğumgünümde arkadaşımın hediye ettiği ürünlerden birisiydi bu. Muhteşem bir renk, muhteşem doğal bir duruş ve muhhhteşem bir kokusu var. Yapısı adeta su gibi. Asla yapışkan ve ağır bir his bırakmıyor. Tek eksisi kalıcı olmaması ama zaten bir lipgloss ne kadar kalıcı olabilir ki? Garip bir şekilde kurabiye kokusu gibi geliyor bana bu ürünün kokusu. Tek kelimeyle bayılıyorum.

This lipgloss has a very very light formula and it smells amazing. It reminds me cookies! The color is very natural and lovely. Unfortunately you have to re-apply it all the time but i dont care, i love it.

3) Mac Plushglass – Wildly Lush : Nude rujların üstüne sürdüğümde muhteşem renk ve parlaklık veren bir lipgloss var şimdi sırada. Kokusunu çok seviyorum. Dudaklarımda garip bir serinlik yaratıyor, sanırım dolgunlaştırıcı etkisi de var. Tek başına sürüldüğünde şeffafa yakın bir renk ama nude rujlarla çok hoş oluyor.

I love to use this product with my nude lipsticks. It is very shiny and it smells very good. It kind of plumps the lips or at least it gives the feeling of plumping. I like it.

4) Nar Orgasm Lipgloss : Muhteşem Nars Orgasm allığımla takım olması amacıyla almıştım bu glossu. Rengi çok güzel ve son derece uzun kalıyor dudakta. Bunun sebebi belki de bu glossta en sevmediğim yanla aynı. Ne yazık ki fazla yoğun ve yapışkan geliyor bana yapısı. Glossun dudakta uzun ömürlü olmasını sağlayan da bu elbette. Biraz daha hafif yapılı olsa vazgeçilmezim olabilirdi.

A great color, a terrible formula. I love its color, it matches my gorgeous Orgasm blush but i hate its heavy and sticky formula. I love its shine and i think it looks good on all the skin colors. I wish it would have a lighter formula…

5) Mac Lustreglass – Flowerosophy : Nars Orgasm’a benzetiyorum ben bu glossu biraz. Ondaki altınımsı ışıltıya sahip olmasa da kendisinin de çok tatlı hatta hafif metalik diye adlandırabileceğim bir ışıltısı var. Rengi çok kalıcı değil ana bu ışıltısı gayet kalıcı. Yapısı ne yazık ki ağır ama rujların üstünde ya da tek başına kullanılabilecek hoş bir renk. Tavsiye edebilirim.

Again, great color, heavy formula. I love how it has little sparkles and i love how it shines on the lips. When you want to look ‘shiny’ you can use it. The color is long lasting if you compare it with a normal lipgloss. I would think to buy it again.

Evet top 5 listelerimin ilk kısmı burada bitmiş olsun. Diğer konulardaki listelerim de en kısa zamanda sizlerle olacak. Umarım hoşunuza gider. Herkese öpücükler.

Reklamlar

About bilgentolis

müziği, makyajı, parfümleri, kozmetiğe dair herşeyi, kedileri, ailesini, sevgilisini ve dostlarını çok seven biriyim. hepsi bu.
Bu yazı creme d'nude, e.l.f, hypnotic poison, inglot, lipgloss, lolita lempicka, lovely, mac myth, natural nymph, noa, nude lipstick, parfüm, perfume, rouge volupte, versace crystal noir, ysl içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to >Top 5’s Part 1 (perfume, lipstick, lipgloss) (Turkish/English)

  1. pembe fiyonk dedi ki:

    >bazen noa beni sıksa da,onun yeri apayrı sanki o koleksiyonumda olmayınca birşeyler eksik gibi:)yine de çok seviyorum bu kokuyu:)

  2. simon dedi ki:

    >lolita'nın kokusu çok güzel:)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s